هواگیری پکیج

آموزش گام به گام هواگیری پکیج (چرا و چگونه هواگیری پکیج را انجام دهیم؟)

هواگیری پکیج یکی از مهم‌ترین کارهایی است که با شروع فصل سرما در هر سال باید انجام شود. هواگیری نکردن پکیج، موجب ایجاد اختلال در عملکرد پکیج شده و باعث می‌شود که پکیج عملکرد صحیحی از خود نشان ندهد در نتیجه مجبور میشوید نسبت به تعمیر پکیج اقدام کنید.  بنابراین پکیج باید حتما سالی یک بار هواگیری شود. هواگیری پکیج بسیار آسان بوده و طی چند مرحله ساده انجام می‌شود. کافیست همراه ما در سامیار سرویس باشید.

دلایل هواگیری پکیج (چرا هواگیری پکیج لازم است؟)

در واقع هوایی که داخل لوله‌های پکیج به دام می‌افتد، موجب بروز اختلال در عملکرد پکیج می‌شود. به همین دلیل هواگیری پکیج مسئله بسیار مهمی است که باید به آن توجه شود.

 

هواگیری-پکیج

اگر هواگیری پکیج انجام نشود چه اتفاقاتی ممکن است بیافتد

انجام ندادن هواگیری پکیج، مشکلات مختلفی را در پی خواهد داشت. مشکلاتی نظیر: سرد و گرم شدن آب خروجی از پکیج، شنیده شدن سروصدای بیش از حد از پکیج، گرم نشدن آب خروجی از پکیج، خاموش شدن و از کار افتادن پکیج و…

 

گیری پکیج 2

 

هواگیری پکیج را چگونه انجام دهیم؟

جهت انجام هواگیری پکیج و یا هواگیری پمپ پکیج، نیاز است تا مراحل خاصی را دنبال کنید. اگر مراحل به درستی انجام شوند، در نهایت هواگیری پکیج شما هم با موفقیت انجام خواهد شد. فقط نیاز دارید کار را با دقت بالا و دنبال کردن مراحل به صورت کامل انجام دهید. در ادامه به توضیح و تشریح هریک از این مراحل می‌پردازیم.

 

هواگیری پکیج

آموزش مرحله به مرحله هواگیری پکیج 

در ابتدا نیاز است تا پکیج روشن باشد و دستگاه در حالت زمستان یا گرم کردن قرار بگیرد. سپس نیاز است تا قسمت پایینی پکیج را باز کرده و اجازه دهید هوا و آب کاملا از پکیج خارج شود و تمامی ورودی و خروجی‌ رادیاتورهای متصل به پکیج باز باشد و دقت کنید که هیچ صدای غیرطبیعی از رادیاتورها به گوش نرسد.

در مرحله بعدی از هواگیری پکیج، نوبت هواگیری رادیاتورها است. به گونه‌ای که هوا و آب داخل رادیاتورها به طور کامل خارج شوند. هنگامی که مطمئن شدید آب و هوا به طور کامل از رادیاتورها خارج شده اند، ورودی و خروجی آن‌ها را متصل کنید. دقت کنید که به هنگام انجام این کار یک ظرف بزرگ، حوله یا پارچه زیر رادیاتورها قرار دهید تا مانع از پاشیده شدن آب به قسمت‌های مختلف شوید.

در این شرایط اگر هواگیری به درستی انجام شده باشد، فشار آب کاهش پیدا می‌کند. حال وقت آن رسیده است که شیر زیر پکیج را باز کنید و اجازه دهید تا فشار آب تنظیم شود. سپس آب را ببندید.

اگر هواگیری پکیج به درستی انجام شده باشد، در مرحله آخر می‌توانید رادیاتورها را به آرامی راه‌اندازی کنید.

پکیج 4

 

آموزش هواگیری پکیج بوتان

پکیج بوتان یکی از پرطرفدارترین انواع پکیج‌های موجود در بازار است. اگر از پکیج بوتان استفاده می‌کنید و قصد هواگیری آن را دارید، در ادامه با ما همراه باشید. جهت هواگیری پکیج بوتان، لازم است تا در ابتدا پکیج را روشن کنید و سپس شیر زیر آن را باز کنید تا هوا و آب به آرامی خارج شوند.

سپس به مرحله هواگیری رادیاتورها می‌رسیم. شیر خروجی پکیج‌ها را به آرامی باز کنید تا هوا و آب به آرامی خارج شوند. دقت کنید که اگر شیر را به صورت ناگهانی باز کنید، آب به اطراف پاشیده می‌شود. اما در هر صورت بهتر است جهت اطمینان، یک ظرف یا پارچه زیر رادیاتور قرار دهید.

مرتبط بخوانید: عیب یابی وتعمیر پکیج بوتان

پس از خارج شدن کامل هوا و آب، شیر رادیاتورها را محکم کنید و در مرحله آخر شیر زیر پکیج را کمی باز کنید تا هواگیری پکیج به صورت کامل و مطمئن به پایان برسد. اگر با وجود مراحل گفته شده، باز هم موفق به هواگیری نشدید، می‌توانید اقدام به مشاهده فیلم هواگیری پکیج بوتان کنید تا به کمک آن بتوانید کار هواگیری را به صورت دقیق و صحیح انجام دهید.

 

سرویس پکیج بوتان

 

آموزش هواگیری پکیج ایران رادیاتور

پکیج ایران رادیاتور از دیگر پکیج‌های پرطرفدار کشور است که جهت هواگیری آن درست همانند سایر پکیج‌ها می‌توانید آن را طی دو مرحله هواگیری پکیج و هواگیری رادیاتورها به انجام برسانید.

مرتبط بخوانید: عیب یابی و تعمیر پکیج ایران رادیاتور

در مرحله اول که مربوط به هواگیری پکیج ایران رادیاتور می‌شود، نیاز است تا شیر زیر پکیج را کمی شل کنید تا هوا و آب به آرامی از پکیج خارج شوند. پس از خروج کامل هوا و آب شیر را ببندید و به سراغ رادیاتورها بروید و دقیقا همین کار را برای رادیاتورها هم انجام دهید. یعنی شیر آن‌ها را به آرامی و با احتیاط باز کرده و اجازه دهید هوا و آب به صورت کامل از پکیج خارج شوند و سپس شیر را محکم کنید.

در این مرحله باز هم می‌توانید به سراغ پکیج بروید و دوباره به آرامی شیر زیر آن را باز کنید تا هوا و آب باقیمانده به صورت کامل خارج شوند. اکنون هواگیری پکیج شما کاملا انجام گرفته است.

 

پکیج 6

 

آموزش هواگیری پکیج آریستون

اگر پکیج شما از برند آریستون است و قصد هواگیری آن را دارید، باید مراحلی را که در ادامه گفته می‌شوند، دنبال کنید. در ابتدا نیاز است تا شیری را که در زیر پکیج تعبیه شده، کمی شل کنید تا هوا و آب به آرامی از پکیج خارج شوند. دقت کنید که اجازه دهید تا هوا و آب به صورت کامل از پکیج خارج شوند و هرگز در میانه راه شیر را نبندید.

هنگامی که اطمینان حاصل کردید که هوا و آب به صورت کامل خارج شده اند، می‌توانید شیر را ببندید و در ادامه مراحل هواگیری پکیج، به سراغ رادیاتورها یا همان شوفاژها بروید. در این‌جا بهتر است که در زیر شیر رادیاتورها یک ظرف بزرگ یا یک پارچه بزرگ قرار دهید زیرا به هنگام هواگیری ممکن است آب به اطراف نفوذ کند.

شیر رادیاتورها را به آرامی باز کنید و اجازه دهید آب شوفاژ به همراه هوا به صورت کامل خارج شوند و سپس شیر را ببندید. اکنون دوباره به سراغ شیر پکیج بروید و کار هواگیری پکیج را با باز کردن دوباره شیر پکیج ادامه دهید. اجازه دهید آب و هوا به آرامی و به طور کامل خارج شوند و سپس شیر را ببندید.

پس از اتمام هواگیری پکیج می‌توانید فشار آب را به کمک مانومتر اندازه‌گیری کنید. فشار آب باید ۱.۵ یا ۲ بار باشد. در این شرایط نشان می‌دهد که هواگیری را به درستی انجام داده اید و اکنون می‌توانید پکیج خود را روشن کنید.

 

تعمیر پکیج در محل

 

آموزش هواگیری پکیج تاچی

پکیج تاچی در میان انواع پکیج‌های موجود در بازار، به دلیل کیفیت و قیمت مناسب یکی از پرفروش‌ترین پکیج‌های موجود به شمار می‌رود. در ادامه قصد داریم به شما نحوه هواگیری پکیج تاچی را آموزش دهیم تا پکیج خود را در زمان مشخص و به صورت منظم هواگیری کنید.

در ابتدا جهت هواگیری پکیج تاچی نیاز است تا شیر زیر پکیج تاچی را باز کنید، توجه داشته باشید که این کار را به آرامی انجام دهید تا هوا و آب به صورت آرام و به آهستگی از پکیج خارج شوند. پس از آن‌‌که هوا و آب از پکیج کاملا خارج شد و شیر پکیج را بستید، به سراغ رادیاتورها بروید، شیر هریک را به آرامی باز کنید و این بار برای رادیاتورها اجازه دهید تا هوا و آب رادیاتور کاملا خارج شوند و سپس شیر را ببندید.

پس از آن دوباره به سراغ پکیج بروید و دوباره هواگیری را برای آن انجام دهید. در این مرحله هواگیری پکیج شما به طور کامل انجام گرفته است.

 

پکیج 8

 

آموزش هواگیری پکیج ایساتیس

هواگیری پکیج ایساتیس دقیقا به همان شکل هواگیری سایر پکیج‌ها انجام خواهد شد. کافی است مراحلی را که برای سایر پکیج‌ها گفته شد، با دقت و ظرافت بالا دنبال کنید تا هواگیری پکیج شما به صورت کامل و صحیح انجام شود. هواگیری یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید برای پکیج‌ها انجام شود.

مرتبط بخوانید: عیب یابی و تعمیر پکیج ایساتیس

اگر با تمام مراحل و نکات گفته شده، باز هم قادر به هواگیری پکیج خود نبودید، کافی است با کارشناسان سام سرویس تماس  با شماره های 02177185663 و02177272942  تماس بگیرید، تا هواگیری پکیج شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت به انجام برسانند.

اگر احساس کردید که مراحل کمی برای شما گیج‌کننده هستند، می‌توانید با مشاهده فیلم هواگیری پمپ پکیج که در شروع مقاله ملاحظه کردید و انجام مرحله به مرحله کارهای انجام شده در فیلم عمل کنید تا هواگیری پکیج شما به درستی انجام شود.

جهت هواگیری پکیج بیتا و سایر پکیج‌ها، باید دقیقا همانند مراحل گفته شده عمل کنید. نحوه هواگیری پکیج بیتا کاملا طی مراحل ذکر شده باید انجام شود تا موفقیت‌آمیز باشد و شما را به نتیجه دل‌خواه برساند.

پکیج 9 1

 

هواگیری پکیج در تهران

شرکت سام سرویس با سابقه چندین ساله در زمینه سرویس و تعمیر پکیج‌ها در تهران، خدمات مختلفی را در زمینه تعمیر، سرویس، هواگیری پکیج و… ارائه می‌دهند. در شرایطی که پکیج شما نیاز به تعمیر داشت یا اگر قصد سرویس پکیج، هواگیری، رسوب‌گیری و… را برای پکیج خود داشتید، می‌توانید تمامی این کارها را به عهده سام سرویس بگذارید تا با کیفیت بسیار بالایی برای شما انجام دهد.

جهت اطمینان از درستی انجام هواگیری پکیج چکار کنیم؟

یکی از راه‌هایی که از طریق آن می‌توانید نسبت به صحت هواگیری پکیج خود اطمینان حاصل کنید، همان مرحله آخر است که پس از انجام هواگیری رادیاتور، بار دیگر شیر زیر پکیج را به آرامی باز می‌کنید تا هوا و آب باقیمانده به طور کامل خارج شوند.

یکی دیگر از راه‌های کسب اطمینان از هواگیری پکیج اندازه‌گیری فشار آب به کمک مانومتر است که حتما میزان این فشار باید بین ۱.۵ تا ۲ بار باشد. در این شرایط می‌توانید اطمینان حاصل کنید که هواگیری پکیج شما کاملا درست انجام شده است.

پکیج 10

 

سخن آخر

ما در این مطلب سعی کردیم بصورت مرحله به مرحله هواگیری پکیج را به شما آموزش دهیم. دقت کنید که باید هر سال پکیج تان را هواگیری کنید تا دچار مشکلات ناشی از گیر کردن هوا داخل لوله های آب نشوید. به‌خصوص در فصل سرما سرویس پکیج و هواگیری آن از ضروریات خواهد بود.

شما نیز تجربیات خود را در این زمینه در بخش دیدگاه با ما درمیان بگذارید و یا اگر هرگونه سوالی درمورد نحوه انجام هواگیری پکیج دارد از ما در بخش دیدگاه ها بپرسید.

 

 

 

جهت تعمیر پکیج با سامیارسرویس در تماس باشید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با واحد تعمیرات