تعمیر آبگرمکن

تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان فن دار

Repair butan wall water heater

هنگامی که نیاز به تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان فن دار خود دارید اما فراموش کرده‌اید که گارانتی یا دفترچۀ راهنمای محصول را در کجا قرار داده‌اید، نکاتی برای راهنمایی شما در این راه ضروری به نظر می‌رسد. در نوشتۀ امروز از وب‌سایت سامیار سرویس قصد داریم راهنمایی را در اختیارتان بگذاریم که برای اکثر برندهای آبگرمکن ازجمله بوتان، قابل اجرا خواهد بود. بنابراین، اگر شما نیز می‌خواهید آبگرمکنی سالم و بدون نقص داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این صفحه ما را همراهی کنید.

تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان فن دار

هشدار: آبگرمکن برقی شما یک دستگاه 240 ولتی است و شوکی که می‌تواند ایجاد کند ممکن است کشنده باشد. بنابراین، قبل از شروع کار، برق پنل سرویس را خاموش کنید و مطمئن شوید که روی پانل خدمات را با نوار چسب بپوشانید تا به اعضای خانواده که در حال کار روی برق هستند هشدار دهد.

از مهم‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای یک آبگرمکن دیواری رخ دهد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کافی نبودن آب گرم

  • ممکن است ترموستات خیلی پایین تنظیم شده باشد؛ لازم است دما را افزایش دهید.
  • همچنین ممکن است در مخزن رسوب وجود داشته باشد؛ سعی کنید آن را تخلیه کنید.
  • این احتمال وجود دارد که ترموستات یا المنت گرمایشی از کار افتاده و نیاز به تعویض داشته باشد، یا ممکن است لوله شیب‌دار آسیب دیده باشد.

چنانچه قصد دارید به‌صورت کاملاً اصولی و با خیالی آسوده از مشکلات آبگرمکن خود مطلع شده و نسبت به تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان فن دار خود اقدام نمایید، می‌توانید همین حالا با کارشناسان سایت ما تماس حاصل فرمایید.

عدم وجود آب گرم

اگر اصلاً آب گرم ندارید کلید مدار یا جعبۀ فیوز را بررسی کنید. کلید حد دمای بالا (ECO – Energy Cut Off) ممکن است خاموش شده باشد. تعیین کنید که آیا مشکلی وجود دارد یا خیر و سوئیچ را بازنشانی کنید. همچنین ممکن است ترموستات بالایی یا المنت گرمایش خراب شده و نیاز به تعویض داشته باشد.

نشتی مخزن

تعیین کنید که آیا لوله‌ها یا شیرهای کمکی دچار نشتی شده است یا خیر. بسیاری از آبگرمکن‌ها از شیری با کیفیت پایین استفاده می‌کنند که بسته شدن محکم آن دشوار است. از انبر مفصل لغزنده استفاده کنید تا شیر را تا انتها بچرخانید.

احتیاط: نیروی بیش از حد ممکن است دریچه را قطع کند. همچنین اگر سوپاپ از کار افتاده باشد، باید تعویض شود. پیشنهاد می‌کنیم برای تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان فن دار خود از تعمیرکاران حرفه‌ای کمک بگیرید و به‌صورت خودجوش دست به هیچ اقدامی نزنید!

سروصدای زیاد آبگرمکن

رسوب می‌تواند روی عناصر گرمایشی ایجاد شده و باعث ایجاد انواع صداها در حین گرمایش شود. سعی کنید عناصر گرمایشی را بردارید و آن‌ها را تمیز یا تعویض کنید. فشار کم آب همچنین می‌تواند منجر به جوش نقطه‌ای یا بیشتر شدن ولتاژ از درجه‌بندی عنصر گرمایش شود.

تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان فن دار

کثیف بودن آب

مخزن را تخلیه کرده و آن را شست‌وشو دهید. انجام منظم این کار باعث افزایش عمر آبگرمکن برقی شما شده و نیاز به تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان فن دار را به تأخیر می‌اندازد. اگر دریچۀ تخلیه نشتی داشت، آن را سفت یا تعویض کنید.

هشدار: اگر بوی گاز را استشمام کردید، مقدار گاز خاموش‌کننده را که تأمین‌کنندۀ آب دستگاه است، ببندید. سپس در یا پنجره‌های خود را برای تهویۀ اتاق باز کرده و بلافاصله با شرکت گاز تماس بگیرید.

مشکلات اتصال‌دهندۀ هواکش

کانکتور هواکش چیزی است که گازهای خروجی اگزوز را از بالای آبگرمکن (درفت هود) به دریچه می‌برد. اگر کانکتور هواکش به درستی نصب نشده باشد، پتانسیل آبگرمکن افزایش می‌یابد.

یکی از رایج‌ترین عیوب نصب در اتصال‌دهندۀ هوا، گام نامناسب است. کانکتور دریچه باید به سمت دریچه با حداقل شیب 1/4 اینچ در هر پا به سمت بالا بپیچد و هیچ‌گونه افتادگی یا فرورفتگی نداشته باشد.

بالا آمدن نامناسب در کانکتور هواکش می‌تواند نیاز به تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان فن دار را جلو بیندازد. در حالی که این کد به حداقل گام 1/4 اینچ در هر پا نیاز دارد، اگر یک چرخش سریع 90 درجه به سمت راست در بالای هود پیش‌نویس وجود داشته و رابط دریچه فقط حداقل گام را داشته باشد، احتمال زیادی وجود دارد که این کار را انجام ندهد. با نصب درست پیش‌نویس باید افزایش بیشتری در دریچه ایجاد شود.

اکثر آبگرمکن‌های دارای تهویۀ هوا به دو شکل بلند و کوتاه هستند. آبگرمکن‌های کوتاه چند اینچ پهن‌تر و تقریباً یک فوت کوتاه‌تر از آبگرمکن‌های بلند هستند. جایگزین کردن یک آبگرمکن بلند با یک آبگرمکن کوتاه به اتصال‌دهندۀ دریچه، تقریباً یک پا آن را افزایش می‌دهد؛ این کار پتانسیل آبگرمکن آب را بیشتر می‌سازد.

یکی دیگر از ایرادهای رایج اتصال‌دهنده هوا در تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان فن دار ، طول بیش‌ازحد افقی است. هرچه کانکتور هواکش به صورت افقی طولانی‌تر کار کند، احتمال این‌که به درستی پیش‌نویس نشود بیشتر است. یک رابط دریچه باید به همان اندازه کوتاه بوده و دستگاه به همان اندازه نزدیک به دودکش یا دریچه باشد.

کلام پایانی

در نوشتۀ امروز از سایت سامیار سرویس شما را با نحوه تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان فن دار آشنا ساختیم و علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان را با شما به اشتراک گذاشتیم. چنانچه قصد دارید از بهترین خدمات تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان بهره‌مند شوید، تنها کافی است همین حالا با متخصصان ما تماس حاصل کرده و یا به بخش مربوطه در منوی سایت ما مراجعه نمایید.

امتیاز مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *