مطالب

سرویس پکیج / بهترین زمان و نحوه سرویس پکیج دیواری

آموزش-سرویس-پکیج-دیواری

اگر می خواهید عمر و راندمان پکیج دیواری خود را افزایش دهید، بایستی هر چند وقت یک بار به سرویس پکیج دیواری خود اهمیت دهید. سرویس پکیج دیواری به شکل صحیح و اصولی شما را از پرداخت هزینه های محتمل تعمیرات در آینده بی نیاز می کند. در این مقاله برای اشنایی شما مصرف کنندگان پکیج دیواری به آموزش سرویس پکیج دیواری می پردازیم. برای سرویس پکیج دیواری خود می توانید از سامیار سرویس مرکز تعمیرات پکیج دیواری و آبگرمکن کمک بگیرید.

مشاوره

سرویس پکیج چیست؟

سرویس پکیج دیواری شامل یک سری اقدامات در جهت جلوگیری از خرابی قطعات داخل پکیج، می باشد. قبل از اینکه پکیج دیواری شما دچار مشکل جدی شود، بهتر است کار سرویس پکیج دیواری را انجام دهید.

سرویسکار ابتدا پکیج شما را بررسی می کند و بر اساس نیاز آن تصمیم می گیرد که باید آن را سرویس یا تعمیر کند. تکنسین های ما در سامیار سرویس آماده اند تا با بهترین روش های روز تعمیرات در دنیا اروپا در حوزه سرویس و عیب یابی پکیج دیواری به شما کمک کنند.

زمان مناسب برای سرویس پکیج

زمان-مناسب-برای-سرویس-پکیج

بهترین زمان سرویس پکیج دیواری قبل از شروع فصل سرماست. زیرا در فصل های سرد مانند اواخر پاییز و زمستان پکیج کاربرد بیشتری دارد؛ برای همین بایستی قبل از کارکشیدن از پکیج دیواری برای سرویس آن ها اقدام کنید. از طرفی، وجود رسوبات و مواد معدنی محلول در آب باعث انباشت رسوبات در لوله های دستگاه می شود و به مرور در این دستگاه اختلال ایجاد می کند.

بنابراین بایستی هر چه زودتر برای سرویس پکیج دیواری خود اقدام کنید. چون ممکن است بی توجهی به سرویس پکیج دیواری علاوه بر اینکه شما را متحمل هزینه های تعمیرات می کند، دستگاه شما را به طور کلی از کار بیندازد. در نتیجه شما مجبور شوید بابت خرید پکیج دیواری هزینه بیشتری پرداخت کنید.

نکات مهم قبل از سرویس پکیج دیواری

همواره تاکید می کنیم که طریقه سرویس پکیج دیواری به شکل تخصصی بایستی توسط یک تعمیرکار پکیج بوتان، ایران رادیاتور یا سرویسکار متخصص متعلق به نمایندگی سرویس پکیج دیواری انجام شود تا مدت ها شما را از بابت هزینه های تعمیر بی نیاز کند. اگر تخصصی در زمینه تعمیر پکیج ندارید می توانید با یک اقدام غلط صدمات جبران ناپذیری به دستگاه وارد کنید که همگی با پرداخت هزینه های هنگفت همراه هستند.

 • در ابتدای آموزش سرویس پکیج دیواری باید برق دستگاه را قطع کنید؛ زیرا در حین سرویس کردن پکیج خطر برق گرفتگی وجود دارد.
 • در مرحله بعد نوبت به قطع کردن گاز می رسد. چون اگر به این مورد بی توجه باشید، خطر نشت گاز وجود دارد.
 • آب داخل پکیج را حتما تخلیه نمایید.
 • در این مرحله از آموزش پکیج دیواری بایستی کلیه قطعات را باید بررسی کنید و بعد از بررسی هر کدام به رفع مشکل آن بپردازید.

اقدامات نهایی برای سرویس پکیج دیواری

فواید-سرویس-پکیج-دیواری

سنجش میزان فشار دستگاه و کنترل نشتی از سری اقدامات دیگر سرویسکار پکیج دیواری برای ارائه بهتری خدمات و سرویس به مشتریان محترم می باشد .

روش و زمان انجام سرویس پکیج دیواری در تهران

پکیج های دیواری نسبت به پکیج های زمینی کاربرد بیشتری دارند و استفاده از آن ها متداول تر است. بنابراین بایستی به سرویس پکیج دیواری اهمیت بدهید. به طور کلی انواع سرویس پکیج دیواری به دو روش مختلف انجام می شود:

 • سرویس کامل

به روشی می گویند که در طی نحوه انجام سرویس پکیج دیواری کلیه قطعات پکیج دیواری به صورت کامل و تک تک مورد بررسی قرار می گیرد. در صورت بروز هر گونه مشکلی حتی جزئی ترین آن ها، سرویسکار پکیج آن را عیب یابی و تعمیر می کند.


سرویس دوره ای پکیج دیواری

این نوع سرویس هر دو بار در سال انجام می شود. یک بار پیش از شروع فصل سرما و یک بار دیگر بعد از اتمام آن. در این روش کلیه قطعات دستگاه مورد بررسی قرار گرفته و عیب یابی می شوند.

 سرویس پکیج شامل چه چیزهایی می شود؟

 سرویس-پکیج-شامل-چه-چیزهایی-می-شود

در هنگام سرویس پکیج مواردی مانند فشار آب، شیرگاز، دمای پکیج و عیب یابی های تخصصی بررسی می شود. به طور کلی سرویس پکیج شامل موارد زیر می شود:

 • رفع مشکل نداشتن آب گرم مصرفی
 • رفع مشکل مربوط به شعله پکیج
 • تعویض قطعات معیوب
 • اسید شویی و رسوب زدایی مخزن دستگاه
 • رفع مشکل افت فشار دستگاه
 • رفع مشکل روشن نشدن پکیج
 • رفع مشکلات مربوط به سر و صدای پکیج دیواری
 • رفع ارورهای پکیج دیواری

مشاوره

نحوه سرویس پکیج دیواری

همان طور که ذکر شد در حین سرویس پکیج دیواری سرویسکار متخصص کلیه قطعات پکیج را بررسی می کند. در ادامه به شرح کلیه مراحل آموزش سرویس پکیج دیواری و نحوه جلوگیری از خرابی پکیج و بررسی تک تک قطعات پکیج می پردازیم. سرویس پکیج دیواری شامل:

 • پکیج را رسوب زدایی و اسیدشویی کنید

برای از بین بردن رسوبات زیاد می توانید از اسید دیسکلر یا پمپ اسید شویی استفاده کنید. که پمپ اسید شویی به شکلی کاملا حرفه ای و مکانیکی است. اما برای رسوب زدایی با اسید بایستی از ورودی، آب اسید را به داخل دستگاه بریزید و بعد کمی صبر کنید، بعد از دقایقی اسید از راه خروجی آب خارج میشود و بعد از آن رسوبات هم به خوبی از داخل دستگاه به بیرون می ریزند. پس از طی این مراحل ، داخل پکیج دیواری را با آب و مواد شوینده به خوبی بشویید. هزینه رسوب گیری پکیج دیواری با توجه به نرخ اتحادیه تعیین میشود.

 • برد پکیج دیواری را بررسی کنید

در اقدام بعدی باید برد پکیج را بررسی کنید. مطمئن شوید تا گرد و غبار روی آن را نگرفته باشد. چون خاک باعث بروز اختلال در کارکرد دستگاه می شود. در صورت مشاهده گرد و خاک به خوبی آن را با یک دستمال تمیز کنید. توجه کنید این کار خیلی حساس است و به تخصص و مهارت نیاز دارد. اگر تخصصی ندارید از دستکاری آن بپرهیزید!

 • وضعیت دودکش را بررسی کنید

برای کنترل دودکش ،به پشت بام بروید و یک سنگ کوچک به داخل دودکش بیندازید. اگر صدای برخورد سنگ را شنیدید، یعنی دودکش دستگاه سالم است. اگر صدایی نیامد، باید بدانید که چیزی داخل دودکش به دام افتاده است. توصیه می کنیم هر چه سریعتر این مورد را رسیدگی کنید زیرا باعث بازگشت دی اکسید کربن به خانه و موجب مرگ ساکنین خواهد شد.

 • مشعل را تمیز کنید

برای تمیز کردن مشعل از یک دمنده مانند سشوار یا جاروبرقی  استفاده کنید تا اگر خاک یا جرم روی منافذ آن را مسدود کرده باشد به طور کامل جمع شود.

 • پمپ دستگاه را تمیز کنید

پمپ پکیج هم یکی دیگر از قطعاتی است که بایستی در حین سرویس بررسی شود برای سرویس، پمپ را به کمک آچار آلن باز کرده و پره ‌های موتور آن را به خوبی تمیز کنید.

 • جرقه زن را تمیز کنید

برای تمیز کردن جرقه زن با یک سمباده روی آن بکشید و با یک دستمال آن را تمیز کنید.

 • پکیج دیواری را هواگیری کنید

سرویسکاران ما میزان گرما در رادیاتور را می ‌سنجند تا از نحوه عملکرد صحیح آن اطلاع پیدا کنند. سپس هواگیری پکیج دیواری را انجام می دهند.
برای هواگیری پکیج دیواری ابتدا آب ورودی را باز کنید و اجازه دهید به رادیاتور ها راه پیدا کند. بعد از آن، دریچه خروجی آخرین رادیاتور را باز کنید و اجازه دهید مقداری از آب خارج شود. سپس یک ظرف زیر آن بگذارید تا محیط اطراف را خیس نکند. پس از آن که هوای پکیج خارج شد، دریچه خروجی را ببندید.

به چه علت پکیج باید سرویس شود

سرویس پکیج یکی از اساسی ترین اصول برای نگه داری و بالا رفتن راندمان پکیج به حساب می آید که به شما این امکان را می‌دهد از هزینه های سنگین جلوگیری کنید. در واقع با به موقع فهمیدن مشکل پکیج به جای تعویض قطعات پکیج به تعمیر آن می پردازید.

شرکت سامیار سرویس این امکان را برای تمام همشهریان تهرانی خود فراهم آورده که در هر مکان و زمانی، با به روز ترین و کارآمد ترین متخصصان پکیج در تهران آماده خدمت رسانی به شما عزیزان باشد.

فواید سرویس پکیج دیواری

یکی از اصلی ترین مزیت های سرویس پکیج دیواری این است که قبل از خراب شدن اساسی پکیج و بروز مشکل جدی در دستگاه شما ، مسائل جزئی توسط سرویسکار شناسایی و برطرف می شود.

سرویس پکیج دیواری از مشکلاتی مانند سرد شدن آب، روشن و خاموش شدن دستگاه، سرو صدای پکیج و آبریزش و در نهایت خرابی برد جلوگیری می کند.

علائم رسوب گرفتن پکیج

علائم-رسوب-گرفتن-پکیج

یکی از اصلی ترین نکات در خصوص آموزش سرویس پکیج اسید شویی و رسوب زدایی دستگاه است. وقتی پکیج دچار انباشت رسوبات شود، ترکیباتی مانند کلسیم و منیزیم در دیواره مبدل های آن رسوب و رسوخ می کنند. این رسوبات روی عملکرد اصلی دستگاه اختلال ایجاد می کنند. در نهایت سیستم مجبور می شود که با دمای بیشتر کار کند که همین امر بازدهی پکیج را کم می کند و مصرف انرژی را بالا می برد.

اگر با علائمی مانند دمای نامطلوب دستگاه، کندی مدار گرمایشی، کاهش فشار آب گرم، سر و صدای غیر عادی پکیج دیواری و غیره مواجه شدید این نشانه ها حاکی از رسوب گرفتن پکیج شماست.

هزینه و قیمت سرویس پکیج دیواری

هزینه سرویس پکیج دیواری با توجه به نوع خرابی، روش سرویس پکیج دیواری ( دوره ای یا کامل) ، تعویض یا تعمیر قطعه تعیین می شود. در روش سرویس کامل پکیج به علت آنکه تمامی قطعات مورد بررسی قرار می گیرند، هزینه ای بیشتری برای آن در نظر گرفته می شود.

سرویس پکیج دیواری بوتان

سالهاست که افراد زیادی از محصولات با کیفیت بوتان برای منزل خود استفاده می کنند، پکیجهای باکیفیت این برند نیز مانند سایر محصولات برای افزایش طول عمر و بهره وری نیاز به سرویس و تعمیر دارند. نمایندگی مجاز تعمیر پکیج سامیار سرویس با سابقه ای چندین ساله در زمینه های گفته شده و داشتن مجربترین تکنسینها، آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز میباشد. تیم سرویس تعمیر پکیج دیواری به صورت حرفه ای و شبانه روزی در تهران با به کار بردن قطعات اصلی و دارای گارانتی، شمارا تا مدتها از هرگونه هزینه اضافی راحت میکند. رضایت شما، هدف ماست.

سرویس پکیج دیواری ایران رادیاتور

سامیار سرویس به عنوان نماینده ایران رادیاتور، با همراهی بهترین تعمیرکار و سرویسکار پکیج، آماده ارائه هرگونه خدمات در زمینه تعمیر و سرویس پکیجهای ایران رادیاتور میباشد. این کالا که به طور مداوم مورد استفاده قرار میگیرد، دچار نقص هایی میشود که در سرویسهای دوره ای، رفع، و عمر مفیدشان افزایش میابد.

در این مقاله به صفر تا صد آموزش سرویس پکیج دیواری و نحوه سرویس کردن پکیج پرداخته شد. . از آن جایی که سرویس پکیج دیواری کار تخصصی است بهتر است کار را به افراد ماهر در این زمینه بسپارید. مرکز تعمیرات سامیار سرویس نمایندگی پکیج ایران رادیاتور، بوتان و دیگر پکیج ها است که با بهره‌گیری از دانش صدها متخصص و سال ها تجربه در امر جلب رضایت مشتری و در زمینه تعمیرات انواع پکیج و آبگرمکن و سرویس انواع پکیج دیواری در خدمت شماست اگر سرویس پکیج خود را به ما بسپارید تا مدت ها خیال شما را از بابت هزینه های تعمیرات و مشکلات احتمالی پکیج در آینده آسوده خواهیم کرد .

مشاوره

سوالات متداول درباره آموزش سرویس پکیج دیواری

چرا باید به سرویس پکیج دیواری اهمیت دهیم؟

سرویس پکیج بازهی آن را بالا می برد و از مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری می کند

هزینه سرویس پکیج دیواری چقدر است؟

هزینه سرویس پکیج دیواری با توجه به روش سرویس های آن ( کامل یا دوره ای) برآورد می شود. طبیعی است که هزینه سرویس پکیج دیواری کامل بیشتر از دوره ای است.

آیا برای سرویس پکیج دیواری باید دستگاه را از روی دیوار جدا کنیم؟

به مشکل پکیج شما و تشخیص سرویسکار بستگی دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *