تعمیر پکیج

سرویس پکیج بوتان در خانه

How to repair a water heater

نبود آب گرم می‌تواند در انجام کارهای روزمرۀ ما خلل ایجاد کند. برای حل این مسئله ابتدا باید تعیین کنید که آیا در سراسر خانه آب گرم ندارید یا فقط در یک شیر آب. اگر کل خانه است، بررسی کنید که آیا آبگرمکن شما گازی است یا برقی، تا بتوانید استراتژی مناسبی برای مقابله با مشکل ایجاد کنید. در نوشتۀ امروز از سایت سامیار سرویس قصد داریم به همین موضوع پرداخته و شما را با نحوه سرویس پکیج بوتان در خانه آشنا سازیم. بنابراین، اگر می‌خواهید هرچه زودتر به رفع مشکل آبگرمکن خود اقدام نمایید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این صفحه با ما همراه باشید.

چگونه بفهمیم آبگرمکن ما گازی است یا برقی؟

برای سرویس پکیج بوتان در خانه ، گازی یا برقی بودن آبگرمکن تفاوت زیادی ایجاد می‌کند. به همین دلیل، لازم است ابتدا از نوع پکیج خود اطمینان حاصل کنید. آبگرمکن گازی وسیله‌ای احتراقی است که گاز را می‌سوزاند، به این معنا که باید دود خروجی از اگزوز را از طریق یک دودکش (یک لولۀ دودکش گرد) به بیرون تخلیه کند. پس ابتدا به دنبال دودکش باشید. دودکش نشان می‌دهد که آبگرمکن گاز یا سوخت احتراق دیگری مانند پروپان را می‌سوزاند.

علاوه‌براین، یک آبگرمکن گازی دارای یک لولۀ گاز، یک چراغ پیلوت و یک مشعل در پایین مخزن آب گرم است، درحالی‌که آبگرمکن برقی هیچ کدام از این‌ها را ندارد. مشعل معمولاً پشت یک پانل دسترسی فلزی کوچک یا درب دید قرار دارد. بنابراین، اگر برای سرویس پکیج بوتان در خانه به پشت پانل دسترسی یا درب مشاهده نگاه کنید، باید شعله‌ای ببینید مگر اینکه چراغ راهنما خاموش باشد. اگر چراغ راهنما خاموش است، احتمالاً به همین دلیل است که آبگرمکن کار نمی‌کند.

آبگرمکن برقی گازهای حاصل از احتراق تولید نمی‌کند، بنابراین دودکش در قسمت بالایی آن وجود ندارد. با این حال، دارای یک کابل یا مجرای الکتریکی است که آن را به یک تابلوی برق متصل می‌کند.

سرویس پکیج بوتان در خانه

اگر آب گرم در سرتاسر خانه وجود نداشته باشد، احتمالاً مشعل گازی یا عناصر گرمایش الکتریکی آبگرمکن گرما تولید نمی‌کند.

  • برای این‌که مطمئن شوید کل خانۀ شما بدون آب گرم است، شیر آب و وسایل آب گرم را بررسی کنید. اگر متوجه شدید که یک یا چند وسیله دارای آب گرم هستند، به قسمتی از خانه که آب گرم در آن‌جا کار نمی‌کند بروید.
  • همچنین سایر وسایل گازسوز خانه، مانند محدودۀ گاز یا کوره، را بررسی کنید تا ببینید آیا آن‌ها کار می‌کنند یا خیر. اگر فعالیت این بخش‌ها متوقف شده است، یعنی گاز خانۀ شما قطع شده و باید با شرکت گاز تماس بگیرید.
  • در مرحلۀ بعدی از سرویس پکیج بوتان در خانه ، شیر کاهش فشار دما (TP) آبگرمکن و لولۀ خروجی آب گرم بالای آبگرمکن را لمس کنید تا ببینید سرد است یا گرم.
  • اگر احساس گرما می‌کنید، احتمالاً آبگرمکن شما کار می‌کند. آب گرم ممکن است در جایی از لوله‌های بین آبگرمکن و وسایل مسدود شده باشد. البته اگر آبگرمکن ظرف 3 یا 4 ساعت گذشته از کار بیفتد، شیر یا لولۀ TP همچنان می‌تواند گرم باشد زیرا آب داخل هنوز مقداری گرما را نگه می‌دارد.
  • اگر شیر TP یا لولۀ خروجی سرد باشد، آبگرمکن چند ساعتی است که کار نمی‌کند. اگر چنین است و آب گرم در هیچ وسیله‌ای در دسترس نیست، لازم است با تعمیرکاران حرفه‌ای سامیار سرویس تماس حاصل کرده و برای سرویس پکیج بوتان در خانه از آنان یاری بگیرید.

سرویس پکیج بوتان در خانه

نبود آب گرم در آبگرمکن برقی

هنگامی که آبگرمکن برقی آب را گرم نمی‌کند، یا برق آبگرمکن قطع شده است یا کنترل‌ها و عناصر گرمایشی کار نمی‌کنند. همیشه برق آبگرمکن برقی را قبل از کار روی آن قطع کنید و اگر آب روی زمین نزدیک دستگاه جمع شده است، هرگز خودتان روی آن کار نکنید. مدار پکیج را در جعبۀ قطع مدار قطع کرده و با تعمیرکار آبگرمکن واجد شرایط برای سرویس پکیج بوتان در خانه تماس بگیرید.

مطمئن شوید که برق به دستگاه تحویل داده می‌شود. کلید اصلی آبگرمکن و قطع‌کنندۀ مدار (یا فیوز) را که به آبگرمکن سرویس می‌دهد بررسی کنید. اگر مدارشکن قطع شده است، با چرخاندن آن تا انتها به حالت OFF و سپس دوباره به حالت روشن، آن را مجدداً تنظیم کنید. اگر فیوز منفجر شده است، آن را با فیوز جدیدی با همان درجه تعویض کنید. اگر قطع‌کنندۀ مدار یا فیوز به‌طور مکرر منفجر شد، با یک برق‌کار خبره تماس بگیرید تا مدار را بررسی و تعمیر کند. توجه داشته باشید که آبگرمکن نباید یک مدار مشترک با دستگاه دیگری داشته باشد، زیرا در این صورت هنگام گرم کردن، انرژی زیادی مصرف می‌کند.

قطع دمای بالا روی آبگرمکن را بررسی کنید. پانل را باز کرده و به دنبال دکمۀ تنظیم مجدد بگردید. فشارش دهید، اگر دکمه صدای کلیک تولید نمی‌کند یا پس از فشار دادن آن هنوز برق ندارید، احتمالاً کلید قطع کنندۀ دمای بالا شما خراب است. با تعمیرکار آبگرمکن برقی تماس بگیرید.

برای تعمیر آبگرمکن به دنبال نشتی باشید. اگر داخل محفظه آب وجود داشته باشد، ممکن است باعث خرابی ترموستات شود. نشت آب به این معنی است که احتمالاً آبگرمکن شما نیاز به تعویض دارد.

کلام پایانی

در نوشتۀ امروز از سایت سامیار سرویس به آموزش سرویس پکیج بوتان در خانه پرداختیم و شما را با نحوه سرویس پکیج دیواری آشنا ساختیم. چنانچه قصد دارید آبگرمکن خود را به‌صورت دقیق و کاملاً حرفه‌ای تعمیر نمایید، تنها کافی است همین حالا با کارشناسان و متخصصان سامیار سرویس تماس حاصل فرمایید.

امتیاز مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *