مطالب

تعمیر برد پکیج بوش

برد پکیج بوش

در حال حاضر، از بین برندهایی که به تولید انواع و اقسام پکیج ها می پردازند، برند بوش توانسته به خوبی در این بین به فعالیت بپردازد و انواع و اقسام پکیج های مختلفی را در اختیار شما قرار دهد. این دسته از پکیج ها از قطعه ای به نام برد پیروی می کنند. در این مطلب نیز ما قصد داریم به بررسی همه‌جانبه اطلاعات در رابطه با تعمیر برد پکیج بوش بپردازیم. همراه ما تا انتهای این مطلب بمانید.

تعمیرات-برد-پکیج-بوش

 

معرفی برد پکیج بوش

قبل از این که به سراغ تعمیر برد پکیج بوش برویم، بهتر است ابتدا آشناییت کلی با این قطعه مهم داشته باشیم. برد پکیج بوش دارای قطعات و مدارهای بسیاری هستند که عملکرد کلی پکیج را مدیریت می کنند. در صورتی که یکی از این قطعات یا مدارها معیوب شود، اختلال در تمامی بخش‌ های پکیج به وجود می‌ آید.

اگر بخواهیم دقیق تر به این قطعه بپردازیم، باید بگوییم که برد پکیج بوش در واقع یک قطعه الکترونیکی است که از قطعات کوچک‌تر تشکیل شده. این برد وظیفه دریافت اطلاعات از طریق سنسورها را داشته و سپس با تجزیه آنها، اطلاعات را به سایر قطعات پکیج می رساند.

 این قطعه همچنین عملکرد بخش های دیگر پکیج مانند حسگر، پمپ، شیر گاز، جرقه زن و غیره را نیز بر عهده دارد. حال که اطلاعات کامل در رابطه با برد این پکیج به دست آوردید، به سراغ بررسی خرابی برد پکیج بوش و نحوه تعمیر آن توسط برد می رویم. 

مشاوره

کد خطا و علائم خرابی برد پکیج بوش

علائم-خرابی-برد-پکیج-بوش

حال اگر برای شما سؤال پیش آمده است که نشانه های خرابی برد پکیج کدام است و ما چه زمانی می بایست نسبت به تعمیر برد پکیج بوش اقدام کنیم، در این بخش ما مواردی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم که با توجه به آنها می توانید در زمان مناسب تعمیر برد را انجام دهید:

 • روشن نشدن پکیج
 • صدای سوت کوتاه
 • خاموش شدن پکیج
 • ریست ناگهانی پکیج پس از روشن کردن آن
 • کد خطای : A8 قطع شدن ارتباط برد با CAN
 • کد خطای : AC قطع شدن ارتباط برد و RAM
 • کد خطای : F0 خرابی برد کنترل

 

ثبت سفارش خدمات

"*" indicates required fields

*

 

مشکلات برد پکیج بوش در حوزه آی سی آن

اولین مشکلی که منجر به تعمیر برد پکیج بوش می شود، مشکلات در حوزه آی سی آن است. در واقع یکی از قطعات مهم در برد پکیج بوش، میکرو یا آی سی آن است. برخی مواقع بر اثر آب خوردگی زیاد، انتهای قطعه IC وجود شوره زدگی که شبیه به زنگ زدی است، رویت شود. این موارد به قطعی اتصال در پایه های میکرو برد شده و عامل اصلی خرابی، خاموش یا کار نکردن کلیدهای برد می شوند.

حال اگر برد پکیج بوش شما از کار افتاد، می بایست از تعمیرکار ماهری کمک بگیرید تا با استفاده از حوله آب گرم، این قطعه را حرارت داده و زنگ زدگی ها را جدا کند. در نظر داشته باشید که اگر خود قصد دارید برای کاهش هزینه تعمیر برد پکیج شوفاژ دیواری بوش به تمیز کردن این بخش بپردازید، باید از یک برس و مایع دستشویی استفاده کنید و کاملا آرام به جدا کردن این شوره زدگی ها بپردازید و اتصالاتی که ممکن است با بخش های دیگر برد قطع شده باشد را دوباره وصل کنید.

مراحل تعمیر برد پکیج دیواری بوش توسط نمایندگی معتبر

مراحل-تعمیر-برد-پکیج-دیواری-بوش-توسط-نمایندگی-معتبر

زمانی که ما اقدام به تعمیر برد پکیج بوش می‌ کنیم، در واقع در حال بررسی و شناسایی دقیق قطعه معیوب در این پکیج هستیم. پس از این که تعمیرکاران ماهر مرکز تعمیرات پکیج در تهران سامیار سرویس قطعه معیوب را شناسایی کردند، به تعمیر یا تعویض آن می پردازند. به طور کلی، سه حالت علائم خرابی برد پکیج بوش وجود دارد با مشاهده کردن آن می‌بایست عملیات تعمیر صورت پذیرد. این سه حالت عبارت اند از:

 • سوختگی
 • خرابی
 • اتمام عمر مفید برد

در صورتی که برد با خرابی رو به رو شود، می توان تعمیرات برد پکیج بوش را انجام داد؛ اما اگر سوختگی یا اتمام عمر مفید عامل از کار افتادگی برد پکیج باشد، می بایست نسبت به تعویض آن اقدام کرد.

مشاوره

عوامل تاثیر گذار در خرابی برد پکیج بوش

در بخش های قبلی ما اشاره کردیم که به طور کلی سه حالت وجود دارد که پس از آن ها ما نیاز به تعمیر برد پکیج بوش خواهیم داشت. حال چه مواردی باعث می شود تا این سه حالت برای ما رخ دهد؟

 • ریخته شدن آب بر روی برد بر اثر سرریز شدن آب از پکیج (تشکیل شوره یا حالت زنگ زدگی)
 • تجمع گرد و خاک بر روی صفحه برد کنترل
 • خرابی قطعات و المان های روی صفحه برد
 • نوسانات در برق ساختمان
 • اتمام عمر برد پکیج

هزینه تعمیرات برد پکیج بوش

هزینه-تعمیرات-برد-پکیج-بوش

زمانی که پکیج با مشکل مواجه می‌شود یکی از دغدغه‌های مهم افراد هزینه تعمیر پکیج بوش می‌باشد. هزینه تعمیر برد پکیج بوش با توجه به میزان خرابی و مشکل پکیج شما معین خواهد شد. گاهی اوقات قیمت تعمیر برد پکیج بوش بسیار ناچیز براورد می شود که بیشتر به علت ساده بودن تعمیرات قطعه است. گاهی اوقات نیز تعمیرکار می بایست علاوه بر تعمیر، به تعویض قطعه نیز بپردازد که به طبع در این طور مواقع ما شاهد افزایش نسبی هزینه تعمیر برد پکیج دیواری بوش خواهیم بود. همچنین لازم به ذکر است که با صرف هزینه سرویس پکیج شاید دیگر لازم نباشد که به تعمیر یا تعویض برد بپردازید.

 مشاوره

سوالات متداول در خصوص تعمیرات برد پکیج دیواری بوش

بیشتر کدام بخش از برد پکیج بوش دچار آسیب می شود؟

بیشتر در بخش آی سی برد ما شاهد خرابی هستیم.

هزینه تعمیرات برد چگونه محاسبه می شود؟

با توجه به میزان خرابی یا تعویض قطعه، هزینه تعمیر برد محاسبه خواهد شد.

در چه مواقعی می بایست به تعویض برد اقدام کرد؟

در مواقعی که برد یا سوختگی یا اتمام عمر رو به رو باشد.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *