مطالب

چرا آبگرمکن دیواری جرقه نمی زند؟

جرقه-نزدن-آبگرمکن-دیواری

جرقه نزدن آبگرمکن دیواری از جمله مشکلاتی که مصرف کنندگان این دستگاه ممکن است با آن مواجه شوند. در صورتی که برای روشن شدن آبگرمکن خود سعی دارید جرقه آبگرمکن را فعال کنید، اما مشعل روشن نمی شود یا جرقه ای ایجاد نمی شود، یک مشکل فنی به وجود آمده است. اگر می خواهید اصلی ترین علت جرقه نزدن آبگرمکن دیواری را بدانید مطالعه این مقاله آموزشی از سامیار سرویس به شما کمک خواهد کرد. با ما همراه باشید.

 

دلیل جرقه نزدن ابگرمکن چیست؟

عوامل متعددی هستند که در جرقه نزدن ابگرمکن دیواری دخیل هستند که در ادامه به شرح هر کدام از این دلایل می پردازیم:

1. خرابی جرقه زن

ابتدایی‌ترین علت جرقه نزدن آبگرمکن دیواری بوتان خرابی قطعه جرقه زن است. اگر جرقه زن دچار ایراد شده باشد جرقه ای ایجاد نمی شود. از آن جایی که روشن شدن جرقه آبگرمکن به کارکرد صحیح جرقه زدن بستگی دارد، پس در نهایت نه جرقه زده می شود و نه دستگاه روشن می شود. برای تعمیر آبگرمکن در تهران بهتر است از یک مجموعه معتبر کمک بگیرید.

 

2. خرابی فندک پیزو الکتریک

خرابی-فندک-پیزو-الکتریک-دلیل-جرق-نزدن-آبگرمکن

اگر فندک آبگرمکن خراب باشد، عدم جرقه یا دیر جرقه زدن ابگرمکن دیواری را به همراه دارد. در صورتی که فندک خراب باشد بهترین کار تعویض فندک آبگرمکن بوتان توسط همکاران ما در سامیار سرویس نمایندگی تعمیرات آبگرمکن بوتان است چرا که بهترین خدمات مشتریان بوتان را عرضه می دارد.

 

3. فاصله نامناسب بین الکترود و مشعل

در صورتی که فاصله استاندارد بین الکترود جرقه زن و مشعل آبگرمکن به خوبی تنظیم نشده باشد مشکل جرقه نزدن آبگرمکن به وجود می آید. فاصله استاندارد بین الکترود نباید کمتر یا بیش از 9 میلی باشد. بهتر است برای تنظیم فاصله جرقه زن آبگرمکن خود از یک سرویسکار آبگرمکن کمک بگیرید.

 

4. رسوب‌گذاری در نوک الکترود

معمولا علت یکسره شدن جرقه زن آبگرمکن دیواری در بیشتر آبگرمکن ها، مسدودیت جرم در نوک الکترود جرقه زن است. اگر سر الکترود جرم بگیرد جرقه زن عمل نمی کند و سیستم روشن نخواهد شد. برای رفع مشکل کافی است که سر الکترود را با یک سمباده به خوبی تمیز کنید.

 

5. شکستگی چینی الکترود

زمانی که سر الکترود دچار شکستگی باشد، نمی تواند امکان جرقه زدن را برای آبگرمکن به وجود بیاورد.برای رفع مشکل جرقه نزدن آبگرمکن دیواری بوتان و برندهای دیگر الکترود را تعویض کنید.

6. قطعی وایر الکترود جرقه زن

قطعی-وایر-الکترود-جرقه-زن-دلیل-جرقه-نزدن-آبگرمکن

جرقه زن قطعه حساسی است که کمی جا به جایی در وایر آن می تواند در کارکرد جرقه زن و دستگاه اختلال ایجاد کند. در صورتی که وایر قطع یا شل باشد هم جرقه ای زده نخواهد شد. بهترین کار این است که وایر الکترود جرقه زن را به خوبی تنظیم کنید.  توصیه می کنیم این کار را به تعمیرکاران متخصص و حرفه ای  سامیار سرویس بسپارید.

 مشاوره

سخن آخر

در این مقاله به اطلاعات کلی در خصوص جرقه نزدن آبگرمکن دیواری پرداخته شد . از آن جایی که آبگرمکن و کلیه قطعات آن از حساسیت بالایی برخوردار است، تعمیر و عیب یابی آن به تخصص و مهارت کافی نیاز دارد. بنابراین لازم است که  تعمیر آبگرمکن و برطرف کردن مشکل جرقه نزدن آبگرمکن را به تعمیرکاران حرفه ای سامیار سرویس بپردازید.

این مرکز تعمیرات کلیه خدمات مربوط به سرویس و عیب یابی و تعمیر آبگرمکن و تعمیر و سرویس پکیج دیواری را به صورت 24 ساعته انجام می دهد و پاسخگوی نیاز شما مشتریان گرامی در سرتاسر تهران می باشد.

2.4/5 - (27 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *