مطالب

آموزش عیب یابی پکیج بیتا

آموزش عیب یابی پکیج بوتان مدل بیتا

پکیج بوتان مدل بیتا جزء مدل های باکیفیت و اقتصادی برند بوتان است که توانسته است بین خانواده های ایرانی به محبوبیت زیادی برسد. برای همین نحوه عیب یابی پکیج بوتان بیتا از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. آموزش عیب یابی پکیج بیتا به شما یاد می دهد که در هنگام مواجه با مشکلات دستگاه بتوانید به راحتی اقدامات لازم را انجام دهید.

به همین منظور، در این مقاله از سامیار سرویس سعی داریم به آموزش عیب یابی پکیج بوتان بیتا بپردازیم تا به شما مصرف کنندگان پکیج بیتا کمک کنیم که بتوانید در هنگام تعمیر پکیج بوتان به راحتی آن را عیب یابی کنید.

تعمیرات-پکیج-بوتان

banner moshavere samyar

 

آموزش عیب یابی پکیج بیتا

آموزش تعمیر پکیج بوتان مدل بیتا

روش عیب یابی پکیج دیواری بوتان مدل بیتا به دو شکل انجام می شود. یکی با بررسی علائم و مشکلات ظاهری دستگاه و دیگری آشنایی با معنا و مفهوم کدهای خطا که به صورت چراغ های چشمک زن روی نمایشگر پکیج بیتا نمایان می شوند . در ادامه به نحوه عیب یابی پکیج بوتان مدل بیتا با بررسی مشکلات رایج پکیج می پردازیم:

 • گرمای نامطلوب رادیاتورها

این مشکل پکیج بیتا می تواند علت های متعددی مانند گردش ناصحیح آب، خرابی یا ضعیف شدن پمپ، ایراد درNTC پکیج، خرابی ترموستات و علت های دیگر داشته باشد. برای عیب یابی پکیج بیتا از یک تعمیرکار حرفه ای پکیج بخواهید که دستگاه تان را از نزدیک بررسی کند.

 

 • انفجاری روشن شدن پکیج

وقتی پکیج بوتان مدل بیتا به صورت انفجاری روشن شد، دلایل مختلفی دارد که برخی از آن ها شامل موارد زیر می شود:

 1. خرابی مشعل و الکترود جرقه زن
 2. ولتاژ ضعیف جرقه سیستم جرقه زن
 3. انسداد سوراخ های مشعل

برای روش عیب یابی پکیج بوتان مدل بیتا در صورت انفجاری شدن دستگاه، بایستی تمام سیستم های جرقه زن از جمله مشعل و الکترود جرقه زن را کنترل کرده و در صورت خرابی تعویض کنید.

 

 • آب مصرفی به طور مداوم سرد و گرم می شود

وقتی با این مشکل در پکیج بیتا مواجه شدید، دلایل زیر علت های احتمالی بروز آن هستند که عبارتند از:

 1. خرابی فلوسوئیچ
 2. خرابی NTC
 3. خرابی شیر سه طرفه
 4. زیاد بودن ارتفاع شعله
 5. رسوب گرفتن مبدل ثانویه

برای تعمیر پکیج بوتان مدل بیتا از تعمیرکاران تخصصی پکیج بخواهید که دستگاه تان را چک کنند تا در صورت خرابی قطعه، آن را با قطعه دیگر تعویض کنند تا این ایراد برطرف شود.

 

 • پکیج بیتا خود به خود خاموش می شود

این مشکل دلایل زیادی نظیر: هوا گرفتن رادیاتورها، مسدودیت مبدل و مدار گرمایشی خرابی و گریپاژ پمپ، خرابی الکترود یون، نبود آب کافی در مدار و غیره دارد.

برای عیب یابی پکیج و رفع این مشکل کافی است با تعیرکار پکیج برای سرویس پکیج دیواری تماس بگیرید.

 

نحوه عیب یابی پکیج بوتان مدل بیتا با کدخطا

رفع ارور کد های خطای پکیج بیتا

همان طور که گفتیم کد عیب یابی پکیج بوتان مدل بیتا به شکل چراغ چشمک زن نشان داده می شود. بنابراین به جز علائم ظاهری، در صورت بروز کوچکترین مشکل و ایراد جزئی در کارکرد پکیج بیتا،  کدخطاهایی نیز به نمایش در می آید. در ادامه به معرفی کدهای عیب یابی پکیج بوتان مدل بیتا می پردازیم.

 

معرفی کد عیب یابی پکیج دیواری بوتان مدل بیتا

کد عیب یابی پکیج بیتا به صورت چراغ هایی هستند. این چراغ ها در حالت های مختلف معنا و علت خاص خود را دارند و با چشمک زدن در زمان های مختلف مشکل خود را نشان می دهند.

 • چراغ سبز 0.5 ثانیه روشن 0.5 خاموش

اگر این خطا باعث قفل موقت پکیج بیتا بشود، بعد از رفع مشکل دستگاه روشن می شود و دستگاه به ریست کردن نیازی ندارد.

 اما اگر این خطا باعث قطع دائمی دستگاه شود. باید وضعیت دستگاه را در حالت خاموش بگذارید. به این ترتیب سیستم ریست می شود و به موقعیت قبلی خود باز می گردد.

 • چراغ قرمز چشمک زن

وقتی چراغ قرمز پکیج بیتا به شکل چشمک زن در آمد، نشان می دهد که ترموستات حد قطع شده است.

 • چراغ قرمز ثابت پکیج بیتا

این کد عیب یابی پکیج بوتان بیتا به علت های مختلفی مانند قطعیNTC گرمایش یا ترموستات دود و تشکیل نشدن شعله پکیج  فعال می شود

 • چراغ قرمز 0.5 ثانیه روشن 0.5 ثانیه خاموش

این کدخطا در پکیج بیتا زمانی نمایان می شود که ترموستات حد قطع شود و یا شعله پارازیت داشته باشد.

 • چراغ قرمز 0.2 ثانیه روشن 0.2 ثانیه خاموش

ایراد در NTC گرمایشی را نشان می دهد.

 • چراغ زرد ثابت

اگر با چراغ زرد رنگ روی پکیج بیتا به شکل ثابت مواجه شدید نشان دهنده این است که سنسور ntc قطع است. برای رفع این ارور باید از یک مرکز تعمیرات پکیج دیواری کمک بگیرید.

banner moshavere samyar

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم تا به آموزش عیب یابی پکیج دیواری بوتان بیتا بپردازیم. در صورتی که با هر کدام از این کدخطا ها و نشانه های خرابی و اختلال در کارکرد پکیج بیتا مواجه شدید و نتوانستید آن ها را برطرف کنید.

در سامیار سرویس هزینه سرویس پکیج با قیمت مناسب انجام می‌شود.کافی است با تعمیر پکیج در شرق تهران سامیار سرویس تماس بگیرید تا کارشناسان متخصص این مرکز نحوه عیب یابی پکیج دیواری بوتان را به شکل تخصصی انجام دهند.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *